ŘECKO-Korfu

KORFU – věčně zelený, nazývaný také smaragdový, ostrov v jónském souostroví. Jeho historie sahá až do doby Homéra. Pokud od dovolené očekáváte tyrkysově čisté jónské moře, písčité i oblázkové pláže, přírodu nepoznamenanou masovou turistikou, kde rostou olivy, cypřiše, pomerančovníky a další tropická i subtropická vegetace,očekáváte-li dobře fungující služby, historické památky (pohádkový zámek císařovny Sissy můžete navštívit i Vy) a plnou sezónu od května až do října, potom se Vaše představy mohou stát skutečností na prosluněném ostrově Korfu (řecky Kerkyra.) V nabídce máme tři pobytová místa,západ, severovýchod, i východ ostrova

POBYTOVÁ MÍSTA:

DASSIA, RODA, ACHARAVI, AG.GEORGIOS, SIDARI

Dassia jedno z největších a také nejstarších letovisek na Korfu leží na východním pobřeží, jen cca 12 kilometrů
od hlavního města, kam je dobré autobusové spojení. Dassia má hezké pláže s hrubozrnným pískem, kde jsou půjčovny loďek, šlapadel a nabídka všech vodních sportů. Hlavní část letoviska je tvořena řadou hotelů, restaurací, obchodů, taveren, diskoték a za další zábavou se dá vyrazit do dva kilometry vzdáleného nočního diskotékového střediska Ipsos. Oblast je navštěvována především mladými lidmi z celé Evropy, ale také starší generace, která ma ráda společenský život, si zde přijde na své.

Acharavi-Roda jsou velmi pěkná střediska navazující na sebe hezkou, šestikilometrovou pláží. Obliba Acharavi a Rody neustále roste, ať už je to díky pestré nabídce služeb pro turisty, dobrému spojení s hlavním městem, nebo dlouhé příjemné pláži, s řadou možností vodních sportů. Moře je zde krásně čisté, s pozvolným vstupem. Uličky přilehlé k pláži jsou plné výborných taveren, restaurací, obchodů, barů a diskoték, odkud můžete odcházet až při východu slunce. Acharavi navíc láká vodním parkem Hydropolis s tobogány i tenisovými kurty a malou ZOO. Letoviska nabízí ale i možnost narušené relaxace. Malebná krajina láká k procházkám nebo vyjížďkám na kole, skútru, autem. Místo je ideální pro všechny věkové kategorie.  Ubytování: Claire/Stefania, Gongas, Maria,

Agios Georgios upoutá především širokou písčitou pláží, patřící mezi nejkrásnější na ostrově Korfu a oceněné Modrou vlajkou Evropské Unie za čistotu. Pozvolný přístup do moře ocení zejména rodiče s dětmi. Přestože se tato původně rybářská vesnička teprve nedávno otevřela cestovnímu ruchu, naleznete zde dostatek restaurací, obchodů s potravinami, bary, směnárnu, půjčovnu automobilů a skútrů, na pláži vodní sporty, potápění u nedalekého útesu.V místě je také několik vyhlášených rybích restaurací, kam se sjíždí návštěvníci z celého ostrova.  Do okolí je možno podnikat také zajímavé pěší procházky nebo lodní výlety, třeba do romantické „Modré laguny„
Středisko vyhledávají zejména příznivci relaxace a nepřeplněných krásných pláží.

PLÁŽE:

písčité v Agios Georgios a v Dasii. V Acharavi písčité, které směrem k Rodě přechází v oblázkovou a v samotné Rodě je opět písek. V Ipsosu  oblázková pláž a písčité dno v moři, pozvolný vstup. Ostrov Korfu omývá jedno z nejčistších moří, moře Jónské. Vstup do moře je pozvolný. Na plážích lze mít vlastní slunečník i lehátka zdarma nebo si je pronajmout za poplatek 4-6 eur/den (liší se dle oblasti a sezóny).

VÝLETY:

Celodenní okruh ostrova – navštívíte nejkrásnější kout ostrova mimo jiné zámeček císařovny Sissi, Paleokastritsu – s mužským ortodoxním klášterem, vyhlídku Bella Vista, Sidari – bizarně tvarované pískovcové skály (27 EUR)
Aqualand – celý den v jednom z nejmodernějších evropských aquaparků s velkým množstvím atrakcí pro děti i dospělé (18-30 EUR)
Lodní výlet – na ostrovy Paxos a Antipaxos, celodenní výlet (30 EUR)
Řecký večer – (ukázka řeckých tanců,bohatá večeře, víno (34 EUR)
Barbeque – plavba lodí s proskleným dnem, grilování na pláži přístupné pouze od moře spojené s opalováním a koupáním (29 EUR)
Výlet do města Korfu – s možností výletu lodí s proskleným kýlem . Denní či večerní výlet do historického hlavního města s mnoha pamětihodnostmi (Stará a Nová pevnost, byzantský kostel aj.) a zachovalým romantickým centrem (10-12 EUR)
Pronájem aut – na den (35-50 EUR)
Pronájem skútru – na den (15-20 EUR)

Klima:
  V. VI. VII. VIII. IX. X.
Vzduch 23 27 31 31 27 23
Voda 19 23 25 25 24 21
close

DOPRAVA DO ŘECKA: AUTOBUSEM A TRAJEKTEM

V roce 2015 se můžete opět těšit na nejrychlejší cestu do Řecka jen cca  1000 km do italské Ancony a odtud kolem 14 hod vyplouvá komfortní trajekt na Korfu, kde jste druhý den kolem poledne. Na pohodlných trajektech naleznete maximální pohodlí, počínaje restauracemi, bary, opalovacími terasami, v sezóně i bazénem, dostatkem umýváren, sprch, WC a konče třeba kasinem nebo kinem. A noc můžete strávit v příjemné kajutě se sprchou a WC. Zároveň vyzkoušíte i jinou dovolenou, která se stala posledním trendem, tedy pobyty na zaoceánských lodích. Naše lodě však plují podél břehů Itálie, tedy se nemusíte obávat žádné mořské nemoci ani jiných nepříjemností. Naopak, budete obohaceni o báječný zážitek, trajekt obeplouvá italské pobřeží a cestujícím  se otevírá úžasný pohled na historická města a úchavtné scenérie. Rovněž cesta autobusem je pohodlnými klimatizovanými typy s videoprojekcí a možností občerstvení. V ceně dopravy je zahrnuta jak cesta busem, tak jízdenka na trajekt ve vnitřní části trajektu (bez místenek na sedadla). Doplatit lze lůžko v kajutě (obdobně jako ve vlaku, když jsou lůžka v lůžkových vozech). Kajuty jsou čtyřlůžkové. Pro větší pohodlí doporučujeme vzhledem k delší plavbě z Itálie doobjednání kajut zejména pro rodiče s menšími dětmi.
ODJEZDOVÁ MÍSTA: Chomutov, Klášterec, Ostrov, K.Vary, Sokolov, Cheb, V.Hleďsebe, Planá, Plzeň.

close

DOPRAVA DO ŘECKA: LETECKY

Moderními letadly společnosti Travel Service, odlet z Prahy. Doba letu na Korfu je cca 2 hod., transfer z letiště do letoviska Agios Georgios trvá cca 45-60 min. Čas odletu bude upřesněn v informacích nejpozději 7 dnů před odletem.