ITÁLIE

ITALIEHlavní město: Řím

Čas: jako v ČR

Obyvatelstvo / Rozloha :47.4 milionu / km2
Geografie:  Alpy, moře, jezera, vše co si vzpomente…

Itálii nenavštívíte jen jednou, určitě se sem vrátíte!

Nabídka zájezdů do Itálie

Vaše nejrychlejší cesta k moři vede do Itálie !!!
Blízký Jadran a pláže s jemným pískem jsou báječné

Je mnoho důvodů, proč patří Itálie mezi turisticky nejnavštěvovanější země. Bezesporu jsou to kilometry vyhlášených pláží s jemným pískem, přidáme –li k tomu příjemné středomořské klima, vynikající italskou kuchyni (skvělé pizzerie,cukrárny a restaurace) fascinující historické památky a kvalitní služby, je obrázek dovolené takřka dokonalý.Mimo jiné je ohromným plusem také časová nenáročnost, což ocení jak rodiče s dětmi, tak všichni, kteří chtějí co nejrychlejší cestu k moři. Autem můžete být z ČR v severní Itálii již po 10 hodinách. Naším autobusem odjíždíme odpoledne  nebo navečer a druhý den ráno jsme na místě. Láká Vás Itálie? Pak si stačí vybrat ze zajímavých pobytových míst, hotelů, apartmá či karavanů v naší nabídce.

POBYTOVÁ MÍSTA  v naší letošní nabídce:

region Emilia Romagna:     LIDO ADRIANO , LIDO DANTE, LIDO VOLANO, 
                                              LIDO NAZIONI, LIDO SCACCHI, LIDO DEGLI ESTENSI
                                              CESENATICO, CERVIA, RIMINI 
region Toskánsko:              MARINA DI MASSA, MARINA DI BIBONA
region Abruzzo (Palmová riviéra): ALBA ADRIATICA

Lido Adriano

je oblíbeným italským letoviskem na pobřeží Jaderského moře, cca 9 km od Ravenny. Přímořské středisko s tříkilometrovou pláží s jemným pískem. Přesto, že jde o klidnější místo, nalezneme zde mnoho obchodů,barů, cukráren,kaváren a nechybí ani sály s hracími automaty, pronájem jízdních kol a rykší ,minigolf, 6 tenisových kurtů, vodní park s tobogánem, diskotéka nebo tržiště, kde výhodně nakoupíte. Autobusem se snadno dostanete do starobylého města Ravenna či zábavného parku Mirabilandia (druhý největší v Itálii).

Lido  Dante 

je  menší středisko nedaleko Ravenny, je obklopeno přírodním parkem a poskytuje  pohodovou dovolenou.

Lido delle Nazioni

je největší ze sedmi  letovisek “ Lido Commachio“. Vznikají zde nové ubytovací kapacity a středisko, které má kolem 2 tisíc stálých obyvatel, naplňuje přes léto kapacity až do 7 tisíc. Hostům je k dispozici řada zábavných klubů, plážových restaurací, půjčoven kol, sportovního vyžití , vodních sportů a nákupních možností. Nově vzniklo Welness spa využívající  termální vody bohaté na minerály. K zajímavosti patří dům, který zde v roce 1894 navštívil Giuseppe Garibaldi, významný italský sjednotitel. Turisté však především oceňují pláže s jemným zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Vody jsou čisté a klidné, ideální pro děti i neplavce.

Lido di Volano 

nevelké letovisko je unikátní svojí polohou na malém výběžku , v deltě řeky Pád, zapsané na seznamu Unesco.  Je ze tří stran omýváno mořem a patří mezi klidná místa na Jadranské riviéře, jako stvořená k relaxu a odpočinku v kombinaci slunce, moře, pláž. Přesto uspokojí i nároky na aktivnější dovolenou, lze odtud podnikat zajímavé cyklistické vyjížďky nebo pěší výlety.

Rimini

jsou světově proslulé přímořské lázně a největší středisko na pobřeží Emilia Romagna.

Cesenatico

vyrostlo podél přístavu, který si dodnes zachoval atmosféru starých čas. Zdejší opevnění navrhoval sám Leonado da Vinci a návštěva historického centra nesmí chybět při Vašem pobytu zde. Magnetem je rovněž vodní park Atlantica  s řadou vodních atrakcí, tobogánů atd. Pěší zóna zase ohromuje nekonečnými možnostmi k nákupům, posezení u výborné kávy, zmrzliny nebo pizzy.

Cervia

není u nás kupodivu tak známá jako jiná italská střediska. Důvodem bude možná to, že  patřila k luxusnějším  lázeňským centrům. Úspěšně se zde léčí  nemoci dýchacího a pohybového ústrojí. Nyní zde jsou k dispozici i hotely střední kategorie s velmi dobrým servisem, tak i naši turisté mohou vychutnávat překrásné pláže  a obdivovat historické památky. Zkrátka nepřijdou ani příznivci nákupů, skvělé gastronomie a vyhlášené italské mody. V obchodní zóně je velký výběr butik, kaváren, cukráren a skvělých restaurací, pizzerií a barů. Slávu  a bohatství si město vydobylo díky soli, získávané z moře a až do roku 1947 bylo biskupským sídlem. 

Alba Adriatica

leží na známé Palmové riviéře a je proslavena svojí „Stříbrnou pláži“. Podél moře se táhne dlouhá promenáda, je zde cyklistická dráha a inline dráha. Kola a brusle lze zapůjčit nebo vzít na dovolenou vlastní. Na pobřežní kolonádě je dále  pestrá nabídka  restaurací, pizzerií, barů, obchodů a butiků.

Marina di Massa / Marina di Bibonna 

jsou známá střediska v Toskánsku na tzv. Ligurské riviéře, na západním pobřeží Itálie. 

KLIMA
V
VI
VII
VIII
IX
Vzduch
22
27
31
31
27
Voda
19
23
24
25
24

 

PLÁŽE:
pobyty v Itálii mají společné kilometry pláží s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře a perfektní servis na placených plážích.

 DOPRAVA DO ITÁLIE 

vlastní dopravou  nebo autobusem. Odjezdová místa viz info pod tabulkou ceník níže nebo u popisu jednotlivých kotelů, bungalovů, karavanů apod.

UBYTOVÁNÍ ITÁLIE

HOTELY  jsou určeny všem, kteří chtějí strávit bezstarostnou dovolenou se zajištěným stravovávním.

KARAVANY  jsou levnou variantou, jak prožít dovolenou u moře.

APARTMÁ poskutují příjemné zázemí a jsou cenově dostupnou variantou zejména pro rodiny nebo party přátel. Apartmá  mají vždy kuchyňku, kde je možné si připravit vlastní stravu nebo jen snídaně a na ostatní jídlo si zajít do vyhlášených pizzerií apod, kterých je v okolí dostatek. Apartmá v Itálii se liší podle jednotlivých oblastí, zpravidla jde o 1-3 patrové vilky, nebo apartmánové domy o více patrech..Pobyty jsou vždy sobota-sobota na libovolný počet týdnů. Ubytování začíná většinou kolem 15 hod a končí kolem 10 hod. V den příjezdu se platí kauce 50-100 eur (záloha, která je vrácena v den odjezdu po odevzdání klíčů) Vilky nabízejí soukromí k příjemnému strávení pobytu.
K dispozici jsou dva typy apartmá:Apartmá BILO 4: pro 3-4 osoby osoby je dvoupokojové apartmá, má 1 ložnici s dvoulůžkem(zpravidla manželské)a obývací místnost s rozkládacím dvoulůžkem. Plně vybavený kuchyňský kout , nádobí, vařič, lednice. Vlastní koupelna se sprchou a WC. Většinou balkon nebo terasa.
Apartmá TRILO 6: pro 4-6
osob je třípokojové apartmá, stejná skladba jako BILO 4, navíc má jednu ložnici s dalšími dvěma lůžky (někdy jednotlivě, někdy palandy).

 zobrazit karavany zobrazit apartmá zobrazit hotely

 

      ➡  Prohlédli  jste si  také ?     

     <<<<< Přechozí  země        ⊥        Následující země>>>>>