3 dobré důvody pro dovolenou v červenci

Chystáte se na jih k moři? Pak máme dobrou radu, sbalte kufr a vyražte nyní v červenci. To není reklamní  tah, to jsou fakta. Posuďte sami, čeho se v červenci na rozdíl od srpna vyvarujete:

1/ Rychlejší cesta  !!! V Německu  ještě nezačaly  hlavní prázdniny, ty začínají ve většině regionů kolem 28.7. Tudíž tisíce aut ještě nebudou na silnici a ať již jedete vlastním autem nebo autobusem, na plynulosti provozu to jednoznačně oceníte. Nejen, že dálnice budou volnější, ale také u benzínek na odpočivadlech bude kde zaparkovat, fronty na toalety nebudou žádné nebo rozhodně menší než v srpnu.

2/ Levnější dovolená až o 30% !!!  Italové rádi slaví a často. Jedním z nejvýznamnějších, míníme-li italské církevní svátky,  je srpnový  svátek (letos 15. srpna)  Nanebevzetí Panny Marie. Je to den, kdy si většina Italů bere dovolenou a vyráží z velkých měst k moři, ale i jinam po své vlasti i do zahraničí. Důsledkem toho jsou nejen ucpané silnice, ale především ohromně vysoké ceny za ubytování u moře.  Kolem 12 až 20 srpna zapomeňte na zájezdy do  Itálii v režimu last minute. Nejen, že se nedočkáte slev, ale zpravidla ani na poslední chvíli neseženete již žádné ubytování. Na zvýšenou poptávku pochopitelně reagovaly všichni ubytovatelé, takže nejen  v Itálii, ale i  v dalších u nás nejoblíbenějších  destinacích, jako je  Chorvatsko, Španělsko, Francii a Řecko je období mezi 8-20. srpnem nejdražším obdobím celého roku.

3/ Najdete si své místo pod sluncem..  V souvislosti s výše zmíněným masovým přesunem, Vás v červenci nečekají  srpnově přeplněná letoviska a davy turistů na pláži, ve městech a u památek. S větší pravděpodobností si užijete jak zábavy, tak ale také zaslouženého klidu po celoročním shonu.

A pokud se již nic nedá dělat , v červenci vám to zkrátka nevyjde, pak zkuste raději termíny po 20. srpnu.